27 мај 2014 | Кафе пауза

10 знаци дека сте апсолутни Близнаци во хороскоп

Ако сте родени помеѓу 21 мај и 20 јуни, голема е веројатноста да се пронајдете во следните 10 карактеристики.
Датум: 27 мај 2014
, Автор:

Жената која чува разиграни и мили тигри како домашни миленичиња

Тигрите се бестрашни мачки од џунглите кои се познати по суровоста, силата и храброста, но 57-годишната Џенис Хејли од Орландо, Флорида успеала да ја покаже и нивната понежна страна.

Што значи кога сонувате одредени места? Плажата е симбол на борба, замокот е прибежиште од проблемите

Местата во соништата треба да се толкуваат во согласност со личните асоцијации на сонувачот.
Датум: 27 мај 2014
, Автор:

Дали заборавате? Овие совети ќе ви помогнат околу тоа

На заборавањето влијаат многу фактори, но речиси сите се поврзани со вас и зависат само од вас.
Датум: 27 мај 2014
, Автор:

Како да патувате со малку пари? – Евтин транспорт

Со добро планирање, флексибилност, авантуризам и откажување од комфорот кој и онака не е неопходен патувањата се полесно достижни.

Квиз: Дали се облекувате соодветно на годините?

Решете го тестот и откријте дали се облекувате соодветно на вашата возраст.

Не сакате да јадете наутро? Подгответе смуди за појадок

Појадокот е најважниот оброк во денот бидејќи ни обезбедува енергија која му е потребна на телото за секојдневните задачи. Ако сте од оние кои не сакаат да појадуваат, ова зелено смуди е идеално за вас.
Датум: 27 мај 2014
, Автор:

5 јога пози за добар почеток на денот

Погледнете ги овие кратки вежби кои траат 10-тина минути со чија помош ќе можете да го започнете вашиот ден со леснотија и со позитивни чувства.