Алкохолна лимонада со манго

Малку поинаква лимонада од онаа на која сте навикнале да ја пиете. Оваа е само за возрасни, каде мангото е вистинска ѕвезда. Споделете ја со најблиските и уживајте…Алкохолна лимонада со мангоПотребно (за две чаши):

  • 240 мл вотка
  • 1 рака нане
  • 1 големо манго, исечкано на коцки
  • 300 мл минерална вода или претходно подготвена лимонада со минерална вода

Подготовка: Во блендер ставете ги мангото и нането. Алкохолна лимонада со мангоАлкохолна лимонада со мангоДодавајте вотка малку по малку додека да добиете еднолична течност. Алкохолна лимонада со мангоТечноста распоредете ја до половина во чаши и дополнете со минералната вода/лимонада. Алкохолна лимонада со мангоДекорирајте со ливче нане. Алкохолна лимонада со манго


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот

Поврзани содржини

  1. Marin Reply

    Mmmm,super vkusno! Odlicen post!

Остави коментар