Дали знаете дека можете да го истренирате вашето тело да не чувствува студ?

Што ако на работа, во канцеларијата вие сте единствените секогаш облечени во повеќе слоеви облека додека вашите колеги уживаат облечени во блузи?

Кога надвор е ладно често одите во тоалет? Лекарите откриваат дали е тоа опасно

Честопати ви се случува при подолго пешачење кога надвор е ладно да ви се оди во тоалет? Не сте единствени и нека не ве загрижува тоа, затоа што причината е токму ладното време.

Како да го решите проблемот наречен „ладни стапала“?

Ако сакате да си помогнете и барем на кратко да ги загреете вашите стапала, притоа подобрувајќи си го здравјето, еве што треба да направите...

Зошто го снема во истиот моментот кога вашата врска требаше да стане официјална?

Кога ќе дојде до ова, девојките обично реагираат на два начина: Праќаат премногу пораки за да ја намалат дистанцата или му се лутат на момчето.

Секојдневни проблеми со кои се соочуваат само оние луѓе на кои постојано им е ладно

Ако заборавите да си земете нешто подебело за на работа, ќе смрзнете во канцеларијата

Одличен избор за ладните денови: На кој начин да ги носите гломазните шалови оваа зима?

Баш како и сите претходни, така и оваа зима гломазните шалови се на модната сцена, па можете да ги носите во сите можни варијанти и прилики.

Погледнете ги овие прегрнати птици кои ќе ви ја стоплат душата

Птиците се топлокрвни животни. Но, поради нивната големина тие често се приморани да се прилагодуваат и да соработуваат кога ќе стане ладно.

Освежителна ладна супа од краставици

Кремаста текстура која се бори со летните горештини

Водич за ладно кафе низ светот

Доколку сакате да дознаете нешто повеќе за приготвувањето ладно кафе низ светот, продолжете со читање. Сигурно ќе запомните некој интересен факт кој ќе го споделите со своите пријатели.
Датум: 21 јул 2014
, Автор:

Топла шолја кафе во ладните зимски денови

Ладните зимски денови се идеални за читање добра книга, собирање со друштво, интересни разговори и топла шолја кафе.

Прекрасен човек спасил мала верверичка од смрзнување

Ова е Епл Мунбин, беспомошно вервериче коешто се смрзнувало во шумата. За негова среќа, еден прекрасен човек навреме го пронашол, на чекор пред смртта.

Како да се стоплите кога надвор е „ѕивра“ ладно?

Кога многу ни студи, сите посегнуваме по вообичаените начини на загревање – го засилуваме парното, пиеме топол чај и слично. Некои од овие работи се погрешни, но други ќе ви помогнат подолго да ја задржите топлината на телото.
Датум: 27 ное 2013
, Автор:
12