Прекрасен човек спасил мала верверичка од смрзнување

Прекрасен човек спасил мала верверичка од смрзнување

Ова е Епл Мунбин, беспомошно вервериче коешто се смрзнувало во шумата. За негова среќа, еден прекрасен човек навреме го пронашол ова бебе, кое било на чекор пред смртта. Веднаш решил дека мора да му помогне на ова мало суштество, кое било старо само 5 недели.


Прекрасен човек спасил мала верверичка од смрзнување

Најпрвин го згреал во јакна.

Прекрасен човек спасил мала верверичка од смрзнување

Во неговата куќа му подготвил место каде што ќе спие.

Прекрасен човек спасил мала верверичка од смрзнување

Малечката веверичка едвај чекала да се склопчи во својот нов дом.

Прекрасен човек спасил мала верверичка од смрзнување

Еве го нејзиното прво јадење.

Прекрасен човек спасил мала верверичка од смрзнување

Сè уште не ѝ се отворени очињата.

Прекрасен човек спасил мала верверичка од смрзнување

Потоа полека се запознава и дружи со новите родители Скаут и Маверик.

Прекрасен човек спасил мала верверичка од смрзнувањеПрекрасен човек спасил мала верверичка од смрзнување Прекрасен човек спасил мала верверичка од смрзнување Прекрасен човек спасил мала верверичка од смрзнување

Очигледно тие сериозно си ја сфатиле својата обврска да ја штитат и чуваат малата верверичка.

Прекрасен човек спасил мала верверичка од смрзнување Прекрасен човек спасил мала верверичка од смрзнување Прекрасен човек спасил мала верверичка од смрзнување

На денот кога верверичката конечно ги отворила очите, тотално ја освоила интернет-публиката.

Прекрасен човек спасил мала верверичка од смрзнување Прекрасен човек спасил мала верверичка од смрзнување

Ако овие фотки не ви беа доволни за да се разнежните, погледнете го Епл Мунбин и пред камера.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар