Видео кое ќе ги расплаче сите мајки…

Многу мајки секојдневно се запрашуваат дали си ја вршат добро својата работа како воспитувачи на своето дете. Штом се појават тие прашања и сомнежи, навистина е тешко, бидејќи ретко кое дете секојдневно знае да ги потсети своите родители колку многу цени сè што прават за него.

Видео кое ќе ги расплаче сите мајки...

Ова видео е направено за одминатиот ден на мајките. Најпрво се викнати мајките да кажат што мислат за себе како родител, а потоа се повикани децата да дадат одговор на истото прашање од нивна перспектива. Ова дефинитивно е видео кое ќе ги расплаче и успокои сите родители, особено мајките.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар