15 август 2014 | Кафе пауза

4 кул трикови со јајца

Верувале или не, возможно е да одите по јајца без да ги скршите. Погледнете и како можете да направите јајце со сребрен ефект и како лесно да го излупите, вадејќи ја целата лушпа одеднаш.
Датум: 15 авг 2014
, Автор:

10 знаци кои откриваат каков ќе биде во кревет

И пред да имате секс со новиот партнер, можете да дознаете каков ќе биде во кревет. Постојат некои сигнали кои го издаваат, а на вам е да им обрнете внимание. Еве 10 работи според кои можете да откриете повеќе одошто тој би сакал...
Датум: 15 авг 2014
, Автор:

14 знаци дека предолго време сте сингл

Едно време беше забавно – излегување до сабајле, одење на работа со подочници, врски за една вечер = врски без обврски... Ама кога ќе помине подолго време, работите малку се менуваат. И вие се менувате...
Датум: 15 авг 2014
, Автор:

Како ве гледа сонцето? – Најдобриот приказ на ефектот на заштитните креми

Сите добро знаеме дека треба да се штитиме кога се изложуваме директно на сонце, но понекогаш нѐ мрзи или мислиме дека нема потреба да се мачкаме...
Датум: 15 авг 2014
, Автор:

Градот на љубовта: 10 идеи за романтично патување во Париз

Париз ќе ве маѓепса во секоја смисла на зборот, а некои места се створени за романса и љубов.
Датум: 15 авг 2014
, Автор:

Неодоливи минијатурни приколки за вашето домашно милениче

Веќе постојат приколки за луѓето, па зошто не би постоеле и за кучињата?

10 цитати кои ќе ве мотивираат кога сте соочени со големи предизвици

Овие цитати ќе ви помогнат да ја промените вашата перспектива и да ги видите потешкотиите како можности, а не како пречки преку кои не можете да поминете.
Датум: 15 авг 2014
, Автор:

10 чудни прашања поставени на интервју за работа

Кандидатите понекогаш мора да се справуваат со чудни прашања на интервјуата за работа, па дури и со лични и тимски задачи. Дури и да изгледа непотребно, сепак треба да се обидете да останете со позитивен однос до крајот на интервјуто.
Датум: 15 авг 2014
, Автор:

Филм: Двојник (The Double)

Каков живот би имал јас кога мојот карактер би бил поинаков?

Освежителна ладна супа од краставици

Кремаста текстура која се бори со летните горештини