04 март 2020 | Кафе пауза

Откријте го лесно: Неговата омилена поза во сексот открива што навистина чувствува и сака од вас!

Разиграниот сексуален живот вклучува и разновидност, што најмногу се однесува на промената на позите.

Цветни фустани – предвесник на пролетта

Оваа година ќе се носат модели што наликуваат на оние што ги носеле нашите баби. Сепак, оние што не се љубители на ваквите кроеви, ќе можат да пронајдат нешто за себе меѓу останатите модели.

Дали знаете дека можете да го истренирате вашето тело да не чувствува студ?

Што ако на работа, во канцеларијата вие сте единствените секогаш облечени во повеќе слоеви облека додека вашите колеги уживаат облечени во блузи?

9 намирници што треба да ги јадете за време на постот за јак имунитет

Иако изборот на храна е помал за време на постот, тоа не е лошо за вашето здравје затоа што тогаш не внесувате преработена храна, месни производи, производи полни со шеќер и сл.

20 животни кои се професионалци во криење

Животните отсекогаш морале да се развиваат и да се приспособуваат за да преживеат, а тоа важи и за домашните миленици.

16 тајни на слаткарите за коишто не зборуваат ни меѓусебно

Ова може да биде шокантно за обичните луѓе, но за слаткарите е сосема нормално затоа што тие ги користат овие видови трикови секој ден.

Научниците откриваат: Како телевизијата може да направи децата да бидат поздрави?

Една од најтешките задачи на секој родител е да ги убеди своите деца да имаат здрава ужина, наместо нездрава храна, и што е уште потешко, да направи тие да уживаат во здравите оброци.

9 знаци дека пиете премногу вода

Повеќето луѓе пијат многу вода, тоа е навистина добро за нив сè додека не започнат да пијат и повеќе од доволно.

5 хороскопски знаци кои имаат партнери кои постојано ги критикуваат

Зошто некој би останал во врска во која е постојано критикуван од својот партнер?