21 август 2015 | Кафе пауза

Дами, вака не се заведува: Женски потези кои мажите не ги поднесуваат

Заведувањето е секако една од највозбудливите работи, но ако се прави на вистинскиот начин.

13 моменти од романтичните комедии што нам никогаш нема да ни се случат

Ах, романтични комедии, совршен приказ на вистинскиот живот и вистинската љубов...

Како да носите есенски парчиња, иако надвор е сѐ уште +30?

Ако не можете да ја дочекате есента и сакате да инјектирате есенски вибрации додека летото сѐ уште трае тогаш погледнете ги овие 5 модни предлози.

5-те најдобри европски филмови во кои сигурно максимално ќе уживате

Не се како оние на Холивуд, но тие се врвот на европската филмска култура.

Жените поседуваат моќ: 20 портрети на храбри жени кои се впишале во историјата

Иако жените ја немале отсекогаш положбата која ја имаат денес, тие сепак биле храбри и се бореле за своите права.

Погледнете ги овие прегрнати птици кои ќе ви ја стоплат душата

Птиците се топлокрвни животни. Но, поради нивната големина тие често се приморани да се прилагодуваат и да соработуваат кога ќе стане ладно.

Како ви се допаѓа? Оваа пунџа стана нов тренд на Инстаграм!

Сите девојки коишто имаат долга коса, знаат што ги очекува кога ќе се разбудат. Затоа посакуваме да откриеме некоја лесна фризура која нема да ни одзема многу време за да ја направиме.