Најпознатите фотографии на Мадона рекреирани со куче

Најпознатите фотографии на Мадона рекреирани со куче

Винсент Флурет, француски моден фотограф од Париз, неодамна започнал проект заедно со неговото 6-годишно куче Макс. Винсент почнал да го фотографира Макс откако волонтирал во градските засолништа за кучиња во Лос Анџелес каде што правел портрети од кучиња. Кога сфатил колку добро изгледаат неговите крзнени модели, решил да го фотографира и неговото куче. Во оваа фотосерија, тој ги рекреира некои од најпознатите фотографии на Мадона, а проектот е наречен „Максдона“. Уживајте во неверојатните фотографии.

Омот за албумот „Ray of Light“

Најпознатите фотографии на Мадона рекреирани со куче

Најпознатите фотографии на Мадона рекреирани со куче

Омот за синглот „Music“

Најпознатите фотографии на Мадона рекреирани со куче

Најпознатите фотографии на Мадона рекреирани со куче

Сцена од видео записот за „Hung Up“

Најпознатите фотографии на Мадона рекреирани со куче

Најпознатите фотографии на Мадона рекреирани со куче

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар