Произведувачите на барбики ја создале првата кукла со неутрален пол

Оваа барбика може да биде девојче, момче, двете или ниту едно.

Жена прави персонализирани кукли за деца со попреченост во развојот

Замислете некој да ви направи персонализирана кукла која изгледа како вас. Токму тоа го направила Ејми Јандрисевич за многу деца со попреченост во развојот.

Уметница од Украина прави неверојатни трансформации на кукли

Во светот полн со нереални стандарди и Фотошоп манија, природната убавина е како свеж воздух...

Фрида Кало, Амелија Ерхарт и други инспиративни жени добија свои барбики

Куклите направени според инспиративните жени вклучуваат и едукативни информации за начинот на кој секоја жена го сменила општеството.

Најновата кукла Кен ќе биде многу модерна и ќе носи машка пунџичка!

Новите Кенови ќе претставуваат 3 различни облици на телото и ќе бидат слаби, широки или во оригинална големина.

Проколнати кукли: Морничави приказни кои ги плашат луѓето со векови

Доколку и вам ве полазуваат морници од кукли, не сте единствени. Постојат многу приказни и верувања за проколнати кукли кои кружат низ светот со години.

5 начини на кои момчињата кои си играат со барбики се преобразуваат во неверојатни мажи кога ќе пораснат

Погледнете 5 од најголемите причини зошто не треба да му забранувате на вашиот син да си игра и со барбики...

Слатки дечиња кои неодоливо многу наликуваат на нивните мали куклички

Децата не се играчки, но изгледа дека тие прават многу нешта за да наликуваат на нив.

Оваа жена ги трансформира нападно нашминканите кукли давајќи им природен, детски изглед

Артистката и научник Соња Синг има навистина интересно хоби кое во периодов го освои интернетот.

Домот на кралицата Мери како минијатурен, куклен дом

Една од работите кои мора да ги посетите кога одите во Виндзор, Англија, е куклениот дом на кралицата Мери - најголемиот, најубавиот и најпознатиот куклен дом во светот.

Куклите на излозите во бутиците се здебелуваат?

Шведскиот бутик H&M поставил реалистично обликувани манекенки на излогот, со цел нивните муштерии да видат како навистина облеката ќе изгледа на нив.
12