08 март 2018 | Кафе пауза

На кого прво би му помогнале? Одговорот открива длабоки тајни за вашата личност

Нашите избори откриваат многу за нашата личност, особено кога сме под стрес.

Момци заборавете на цвеќињата и чоколадите! Еве што навистина сакаат жените за 8-ми март…

„Имам многу стресна работа и постојано мечтаам за топла бања, одлична книга и малку мир. Мислам дека не барам многу.“ – Јована, 49 години.

И силните жени што постојано се смеат, заспиваат плачејќи!

Иако изгледаат совршено, тоа што не го знаете е дека длабоко во себе водат голема битка.

ТВ серија: Осудена на живот (Life Sentence)

Кога Стела открива дека нејзиниот терминален рак е излечен, таа мора да научи како да живее со сите одлуки што ги донела кога мислела дека ќе умре

Колач со капучино: Вкусен десерт кој освојува на прво залче!

Вистинските љубители на кафето ќе уживаат во овој колач со капучино.

Застрашувачки истражувања покажуваат дека поминуваме 6 часа дневно гледајќи во екран

Психолозите почнуваат да предупредуваат за штетната зависност која ја имаме од екрани, вклучувајќи ги смартфоните и телевизорите.

5 начини на кои здодевноста може да ви го подобри животот

Многу ретко се зборува за позитивното влијание што здодевноста може да го има врз луѓето.

8-годишно девојче добило награда за нуклеарна наука

8-годишната Сочил ја добила Женската награда од Институтот за нуклеарна наука за нејзините научни достигнувања.

Орелот кој сака да го дофати сонцето, не смее да ги опушти крилјата: 117 германски поговорки и мудри изреки

Прочитајте ги овие мудри изреки кои ќе ве замислат и ќе ви ги отворат очите...

12-те најчудни карактеристики на интровертите

Ако некој дознае дека сте интроверт си помислува дека не сакате луѓе и дека сте премногу срамежливи. Понекогаш тоа е вистина, но оваа особина крие многу повеќе.

Хороскопските знаци рангирани според нивната среќа

Сигурно имате забележано дека некои луѓе едноставно имаат повеќе среќа од другите. Дали знаевте дека голем дел од оваа среќа зависи од вашиот хороскопски знак?

Фотограф користи дронови за да направи планински ореоли и резултатот е неверојатен

Музичарот и фотограф Рубен Ву е познат по неговиот метод каде што користи дрон со светла со кој ги осветлува пејзажите.
12