25 ноември 2015 | Кафе пауза

Полека, но сигурно: 3 есенски трендови во шминкањето кои го освојуваат светот

Ова е идеално време за да внесете неколку новини во вашето шминкање.

Неколку начини за да го оживеете вашето детство

Ако сте родени пред дигиталната ера на видео игрите и 24-часовната интернет зависност, повеќе од веројатно е дека сте го поминале вашето детство на здрав и активен начин.

Бик, Девица и Јарец: Кои се доблестите на земјените знаци?

Откријте во што се наоѓа нивната сила и посебност, што сакаат и на што се восхитуваат земјените знаци.

Приказни од нашите баби кои се покажаа како чиста вистина

Многу бабини деветини се покажаа како чиста вистина.

Психолозите тврдат дека боењето е најдобрата алтернатива на медитацијата

„Боењето е најдобриот начин да се ослободите од стрес. Тоа исто така ги држи настрана и медикаментите!“

10 нешта кои секоја девојка со облини треба да ги чуе

Високи, ниски, дебели, слаби, витки или со облини – сите ние сме различни.

Сок по кој лудува целиот Холивуд: Топи килограми и го зајакнува имунитетот

Еден од најпопуларните зелени рецепти доаѓа од холивудската кралица на здравата исхрана, Гвинет Палтроу.

5 начини на кои момчињата кои си играат со барбики се преобразуваат во неверојатни мажи кога ќе пораснат

Погледнете 5 од најголемите причини зошто не треба да му забранувате на вашиот син да си игра и со барбики...

Поучна приказна: Зошто сме сиромашни?

Оваа кратка приказна нè учи точно што значи сиромаштвото и кои луѓе се навистина сиромашни.

Прва помош: Нега на природните нокти после вадењето на вештачките

Вештачките нокти може да изгледаат убаво, но штом ги извадите, тогаш започнуваат маките со природните нокти.

Технолошки најмоќниот Audi A4 пристигна во Скопје за 10-годишнината на „Порше Македонија“

Со мотото „Движењето е нашиот успех“ Порше Македонија го прослави својот 10. роденден. Веќе 10 години, Порше Македонија е на лидерската позиција во автомобилската индустрија во нашата земја.
Датум: 25 ное 2015
, Автор: