ТВ серија: Мечтање (Reverie)

Професорката Мара Кинт станува дел од тимот што работи на програма за виртуелна реалност со опасни несакани последици

Инспиративни цитати од непознати автори што ќе ви го стопат срцето

„Љубовта е нешто што не може да биде изразено со зборови, но може да биде почувствувано низ целиот универзум.“

Нема да ви се верува дека овој стан е со големина од само 22 метри квадратни!

Кој вели дека ви требаат 200 квадрати за да се чувствувате опуштено и удобно?

10 помалку познати решенија за најчестите проблеми поврзани со убавината

Денес речиси секој посетил блог за убавина или следел совети од Јутјуб...

Одберете срце и дознајте какви партнери сте во љубовта

Интересно е како мозокот им дава предност на оние нешта што ни самите не сме свесни дека ни се допаѓаат...

Научни објаснувања за 10-те најчести натприродни појави

Кога станува збор за натприродното, научните објаснувања се понекогаш почудни и од самите митови.

5 мудри начини да заштедите пари за време на летувањето

Започнаа летните одмори и секако, еуфоријата е присутна кај сите кои цела година чекаат да поминат неколку дена на плажа, на планина или каде било според желбата.

Уметница од Украина прави неверојатни трансформации на кукли

Во светот полн со нереални стандарди и Фотошоп манија, природната убавина е како свеж воздух...

Смешен хороскоп: Како (не) се извинуваат сите знаци?

Да разгледаме како секој од хороскопските знаци се извинува, или пак, не се извинува кога нешто ќе згреши.

6 совети со чија помош ќе правите фантастични Инстаграм-фотографии ова лето

Сигурно многу пати сте го разгледувале Инстаграм профилот на некоја блогерка за патувања и сте се запрашале како нејзините фотографии изгледаат како да се правени за некое списание!?

Што ве очекува овој јуни според вашиот хороскопски знак?

Кога сонцето се наоѓа во Близнаци, вие сте полни со желба да ги искажете вашите најдлабоки мисли и да се поврзите со другите.