21 јуни 2017 | Кафе пауза

Брилијантни идеи за декорирање мали простории

Големината на собата или станот воопшто не е важна доколку знаете како правилно да го организирате просторот и да ги искористите дури и најголемите недостатоци на дизајнот.

Не можете да одберете во кого ќе се вљубите, но можете да одберете кого ќе сакате

Обидете се да го сакате оној кој нема еден ден да ви вели дека сте му сѐ во животот, а веќе наредниот да заборави кои сте.

Артисти кои се во музичката индустрија подолго отколку што мислите

Многу од познатите музичари не почнале како успешни соло изведувачи.

Познати личности позираат покрај нивните восочни фигури и фотографиите се урнебесни!

Овие восочни фигури од Мадам Тисо се толку реалистични што можеби ќе помислите дека ви требаат очила, особено кога оригиналите ќе застанат до нив.

Топ 15 бесплатни игри за Андроид

Нема причина да не ги сакате игрите наменети за Андроид. Тие најчесто се бесплатни и можете да ги играте секаде и во секое време.

Талентирани и инспиративни: Дознајте кои се 5-те најкреативни хороскопски знаци

Секако дека сите луѓе се креативни на свој начин, но следниве знаци едноставно зрачат со креативна енергија!

Интересни невини лаги кои родителите им ги кажуваат на децата

Понекогаш малите лаги се начин тврдоглавите детски умови да се придвижат кон вистинската насока.

Кои биле оригиналните наслови на најпознатите класици?

Можеби ќе се изненадите, но некои од најпознатите класици во литературата имале сосема поинакви наслови на почетокот.

12 луди мистерии на нашата планета кои сè уште не се решени

Мислиме дека ја имаме истражено целата планета и веќе сме подготвени да ја истражуваме вселената.

Женствени и слатки: Модни комбинации кои ќе посакате да ги облечете во текот на топлите денови

Летото е вистинско време да му додадете една женствена нота на вашиот моден стил, бидејќи резултатот ќе биде феноменален.

Фотограф 4 години собирал ѓубре за да ги направи овие моќни фотографии

Во 2011 година, фотографот Антоан Репесе прекинал да го фрла своето ѓубре бидејќи сакал да докаже нешто.

Најновата кукла Кен ќе биде многу модерна и ќе носи машка пунџичка!

Новите Кенови ќе претставуваат 3 различни облици на телото и ќе бидат слаби, широки или во оригинална големина.
12