Женствени и слатки: Модни комбинации кои ќе посакате да ги облечете во текот на топлите денови

Летото е вистинското време да му додадете една женствена нота на вашиот моден стил, бидејќи резултатот ќе биде феноменален. Во текот на летните денови најдобро е да додадете лелеави парчиња, бидејќи токму тие ќе направат да изгледате помлади и повесели, баш како и самото лето. Затоа ви предлагаме неколку летни комбинации кои можете да ги носите во наредните денови, но и месеци, односно во текот на целото лето.

1-zhenstveni-i-slatki-modni-kombinacii-koi-kje-posakate-da-gi-ponesete-vo-tekot-na-ovie-denovi-www.kafepauza.mk_

1. Еден од трендовите кои се вратија во светот на модата се сосема голите рамена, па таквите блузи и кошули дефинитивно се задолжителни во вашиот гардеробер. Во комбинација со фармерки или елегантни панталони, високи потпетици, ќе имате одличен изглед за која било прилика во текот на денот или вечерта.

2-zhenstveni-i-slatki-modni-kombinacii-koi-kje-posakate-da-gi-ponesete-vo-tekot-na-ovie-denovi-www.kafepauza.mk_

2. Секогаш едноставната модна комбинација можете да ја направите позабавна и автентична со комбинирање на бои кои создаваат вистинска, мала модна „експлозија“. Спојот на црвената и портокаловата, портокаловата и бебешко сината… Сѐ е до вашата фантазија и од тоа како сакате да изгледате во одреден момент.

4-zhenstveni-i-slatki-modni-kombinacii-koi-kje-posakate-da-gi-ponesete-vo-tekot-na-ovie-denovi-www.kafepauza.mk_

3. Кратките здолништа со А крој секогаш ги обединуваат женствениот и младешкиот стил во едно. Доволно сексапилни, а повторно лелеави во стилот на мали принцези, тие се совршено парче облека кое можете да го носите во текот на летото. Комбинирајте ја со едноставна блуза и балетанки кога ви е потребна комбинација за прошетка или на кафе со пријателките, или пак со елегантна блуза и високи потпетици за вечерни прилики.

5-zhenstveni-i-slatki-modni-kombinacii-koi-kje-posakate-da-gi-ponesete-vo-tekot-na-ovie-denovi-www.kafepauza.mk_

Продолжете на втората страница за останатите модни идеи…

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар