Брилијантни идеи за декорирање мали простории

Големината на собата или станот воопшто не е важна доколку знаете како правилно да го организирате просторот и да ги искористите дури и најголемите недостатоци на дизајнот. Тоа е единствениот начин во своето скромно гнездо да живеете удобно и да функционирате непречено. Со таа цел издвојуваме 19 брилијантни идеи за дизајнирање мали простории што целосно ќе го трансформираат вашиот дом.

Импровизирана соба под плафон

brilijantni-idei-za-dekoriranje-mali-prostorii-www.kafepauza.mk (1)

Кревет на извлекување за деца

brilijantni-idei-za-dekoriranje-mali-prostorii-www.kafepauza.mk (2)

Одлично решение за детската соба

brilijantni-idei-za-dekoriranje-mali-prostorii-www.kafepauza.mk (3)

Удобно поткровје

brilijantni-idei-za-dekoriranje-mali-prostorii-www.kafepauza.mk (4)

Светла и нежна детска соба

brilijantni-idei-za-dekoriranje-mali-prostorii-www.kafepauza.mk (5)

Соба за читање

brilijantni-idei-za-dekoriranje-mali-prostorii-www.kafepauza.mk (6)

Преминете на втората страница за повеќе идеи…

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар