Познати личности позираат покрај нивните восочни фигури и фотографиите се урнебесни!

Познати личности позираат покрај нивните восочни фигури и фотографиите се урнебесни!

Не грижете се, немате проблеми со видот! Овие восочни фигури од Мадам Тисо се толку реалистични што можеби ќе помислите дека ви требаат очила, особено кога оригиналите ќе застанат до нив. Погледнете ги следниве интересни фотографии од познати личности кои позираат до нивните восочни фигури и обидете се да препознаете која е вистинската верзија…

Бети Вајт

Познати личности позираат покрај нивните восочни фигури и фотографиите се урнебесни!

Оригиналните „Златни девојки“.

Фарел Вилијамс

Познати личности позираат покрај нивните восочни фигури и фотографиите се урнебесни!

Екипата од Мадам Тисо потрошила 4 месеци за да го изработи ова ремек-дело и мора да признаеме дека трудот не бил залуден! Можете ли да препознаете кој е вистинскиот Фарел?

Џејн Линч

Познати личности позираат покрај нивните восочни фигури и фотографиите се урнебесни!

Сју Силвестер во восочна форма изгледа исто толку страшно колку и вистинската верзија.

Џон Хем

Познати личности позираат покрај нивните восочни фигури и фотографиите се урнебесни!

Дон Дрејпер го фотобомбардира Дон Дрејпер како во необичен сон од „Луди мажи“ (Mad Men).

Рајан Рејнолдс

Познати личности позираат покрај нивните восочни фигури и фотографиите се урнебесни!

Вистински другарчиња!

Продолжете на следната страница за останатите фотографии…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар