кралско семејство | Кафе пауза

12 фотографии што покажуваат како изгледале членовите на кралското семејство кога биле деца

Овие фотографии ќе ви откријат како растеле и како се менувале членовите на кралските семејства со текот на времето.

Строг кралски протокол: 15 правила што мора да ги почитуваат децата на британското кралско семејство

Познато е дека британското кралско семејство има строги кралски правила што мора да ги почитуваат сите членови на семејството, дури и најмалите.

5-те најдобри филмови за кралските семејства што треба да ги гледате

Животот на членовите на кралските семејства отсекогаш бил интригантен, а овие филмови ќе ви откријат дел од нивната приказна.

Бунтовната сестра на кралицата: Ја нарекувале Рокенрол принцеза, а заради неа е дозволен и развод во кралското семејство

Пиела, пушела и била пријателка со славните. Иако во јавноста била секогаш насмеана и оставала впечаток на забавна и среќна жена, историчарите велат дека нејзиниот живот не бил лесен.

Експерт за однесување ги открива 10-те правила што ќе направат да изгледате како принцеза

Мика Мејер е британски специјалист за однесување и има соработувано со членовите на кралското семејство.

10 необични факти за кралското семејство што сигурно не сте ги знаеле досега

Луѓето од целиот свет ги гледаат животите на кралицата Елизабета, нејзините деца, нејзините внуци и нејзините правнуци.

6 правила на кралското семејство што биле променети од принцезата Дијана

Како дел од аристократско семејство, Дијана Спенсер беше совршена принцеза.

14 неверојатни кралски тијари и приказните зад нив

Кралските тијари се посебни за секое семејство и често се наследуваат од генерација на генерација.

10 традиции од британската кралска венчавка

Британските кралски венчавки следат многу традиции кои се развивале со текот на времето.

Правила за свадбената церемонија на принцот Хари и Меган: Нема телефони, подароци и мечеви

Заедно со поканите, гостите на принцот Хари и Меган Маркл добиле инструкции за однесување напишани на 7 страници.

Кратка историја на кралските фризури, од кралицата Елизабета I до Меган Маркл

Погледнете како кралската традиционална фризура се менувала со текот на годините, од времето на кралицата Елизабета I, преку принцезите Маргарет и Ен, до Кејт и Меган.

8 работи од кои треба да се откаже Меган Маркл откако ќе се венча со принцот Хари

Можеби венчањето со принц е остварување на сон, но ова не значи дека Меган нема да жртвува ништо.
12