06 ноември 2018 | Кафе пауза

Како би изгледале кафињата кога би биле личности?

Благодарение на Марија Тиурина, сега конечно имате шанса да видите како секое од кафињата би можеле да изгледаат кога би биле личности...

25 работи што ги правите онлајн, а најверојатно се нелегални

Дали во последно време сте направиле нешто нелегално? Ако одговорот е не, размислете подобро.

Најмистериозните хороскопски знаци

Ова се луѓе што не можете да ги следите. Никогаш нема да го дознаете нивниот следен потег или да претпоставите каде ќе завршат.

Како гарантирано да им се допаднете на луѓето со помош на ефектот Бенџамин Френклин?

Иако не постои формула за спријателување, сепак има неколку интересни трикови што ќе ви помогнат во тоа.

Неверојатни фотографии од живописната градба Ел Капричо на Гауди

Позната и како Вила Кихано, оваа живописна градба е одличен пример за раните дела на Гауди.

Истражување открило дека мачките не се добри во ловење стаорци

Иако мачките се добри во фаќање мали птици и глувци, тие имаат многу мало влијание на популацијата на стаорци.

Уште една причина плус зошто треба повеќе да се гушкате со вашите најблиски!

Кога вашата сакана личност има тежок ден, веројатно ја прегрнувате без воопшто да размислите за тоа. Едно ново истражување покажува дека токму овој гест има многу поголемо влијание одошто мислите.

Експерт за однесување ги открива 10-те правила што ќе направат да изгледате како принцеза

Мика Мејер е британски специјалист за однесување и има соработувано со членовите на кралското семејство.

Кои инсекти предизвикуваат најмногу болка со нивниот убод?

Кога ќе се соочите со (непознат) инсект, најверојатно првото прашање ви е дали може да ве касне.

Зошто сопругата треба да ви биде поважна од децата?

Писателот и татко на неколку деца Мајк Бери, објаснил зошто неговата сопруга му е поважна од децата.