Како би изгледале кафињата кога би биле личности?

Ако сте големи љубители на кофеинот, сигурни сме дека додека сте уживале во овој вкусен пијалак, барем еднаш ви паднало на памет да се обидете да го замислите во форма на личност. Или пак, можеби толку многу сте задлабочени во вкусот, што не можете да размислувате на нешто друго. Без разлика на ситуацијата, благодарение на Марија Тиурина, сега конечно имате шанса да видите како секое од кафињата би можеле да изгледаат кога би биле личности…

Еспресо

Капучино

Лате

Рамно бело

Мока

Долго црно

Кортадо

Фрапучино

И еден поглед кон сите дизајни одеднаш…

Погледнете ги и овие 10 знаци што укажуваат дека сте во сериозна врска со кафето


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар