12 фотографии што покажуваат како изгледале членовите на кралското семејство кога биле деца

12 фотографии што покажуваат како изгледале членовите на кралското семејство кога биле деца

Во бајките најчесто не гледаме како се раѓаат принцезите и принцовите. Но, и тие имаат детство полно со игри, соништа и буцкасти образи, опкружени со своите најблиски. Овие фотографии ќе ви откријат како растеле и како се менувале членовите на кралските семејства со текот на времето.

1. Принцезата Јуџин

12 фотографии што покажуваат како изгледале членовите на кралското семејство кога биле деца

2. Меган Маркл

12 фотографии што покажуваат како изгледале членовите на кралското семејство кога биле деца

3. Принцезата Дијана

12 фотографии што покажуваат како изгледале членовите на кралското семејство кога биле деца

4. Кралицата Елизабета Втора

12 фотографии што покажуваат како изгледале членовите на кралското семејство кога биле деца

5. Принцезата Маргарет

12 фотографии што покажуваат како изгледале членовите на кралското семејство кога биле деца

6. Принцот Хари

12 фотографии што покажуваат како изгледале членовите на кралското семејство кога биле деца

7. Принцот Чарлс

12 фотографии што покажуваат како изгледале членовите на кралското семејство кога биле деца

8. Елизабета – кралицата мајка

12 фотографии што покажуваат како изгледале членовите на кралското семејство кога биле деца

9. Војводата од Единбург

12 фотографии што покажуваат како изгледале членовите на кралското семејство кога биле деца

10. Принцот Вилијам

12 фотографии што покажуваат како изгледале членовите на кралското семејство кога биле деца

11. Принцезата Ана

12 фотографии што покажуваат како изгледале членовите на кралското семејство кога биле деца

12. Кејт Мидлтон

12 фотографии што покажуваат како изгледале членовите на кралското семејство кога биле деца

Прочитајте ги овие 10 необични факти за кралското семејство што сигурно не сте ги знаеле досега.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар