Полната месечина во Девица ќе влијае најмногу врз овие 3 хороскопски знаци

Полната месечина во Девица ќе влијае најмногу врз овие 3 хороскопски знаци

Полната месечина во Девица на 27 февруари ќе ви даде можност да се ослободите од сè што веќе не ви служи. Овој период е идеален да се ослободите од лошите навики и од емотивниот багаж и да се соочите со некои лични предизвици. Крајно време е да ги преиспитате вашите навики и дневните ритуали и да донесете рационални одлуки. Прочитајте врз кои 3 хороскопски знаци ќе влијае најмногу полната месечина во Девица од 27 февруари.

Полната месечина во Девица ќе влијае најмногу врз овие 3 хороскопски знаци

Близнаци

Полната месечина ќе влијае на вашиот дом и на семејството и ќе ја почувствувате на исклучително лично ниво. Нејзината енергија во Девица ве охрабрува да го исчистите вашиот животен простор од непотребни работи, но и да се ослободите од емотивниот багаж од минатото. Ви испраќа позитивни вибрации што ќе ви помогнат да се ослободите од материјалните работи што веќе не ви служат, а исто така ќе бидете исклучително продуктивни и инспирирани.

Вага

За време на полната месечина, ќе сакате да бидете сами и да се повлечете во вашиот кожурец за да излезете од него како уште поубава и слободна пеперутка. Ова е период на интроспекција, духовни мисли и многу одмор. Ќе сакате да се поврзете со својата душа и да залечите некои стари емотивни лузни. Медитацијата, визуализацијата и престојот во природа ќе ви помогнат да го исчистите вашиот ум. Циклусот на полна месечина претставува крај на некои лоши мисли и чувства и почеток на период во кој ќе блеснете.

Водолија

Искористете ја енергијата на полната месечина за емотивно чистење. Признајте си ја вистината, исполнете ги ветувањата и вратете ги долговите. Сега е време да завршите со старото и да започнете нешто сосема ново и поразлично. Под сјајот на полната месечина, ќе имате храброст да се соочите со негативните емоции што ве притискале и конечно да ги отфрлите. Ќе се чувствувате многу послободно и поподготвено да ги прифатите светлата иднина и сите промени што доаѓаат.

Прочитајте го овој краток љубовен хороскоп до крајот на февруари.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар