02 октомври 2018 | Кафе пауза

Експертите тврдат дека ова е најлесната диета за следење

Дали некогаш сте се запрашале зошто диетите делуваат невозможни и ретко функционираат?

Дали 7 часа спиење се доволно и што е најважното нешто за квалитетен сон?

Генералното препорачано време на спиење е помеѓу 7 и 9 часа. Но, дали разликата помеѓу луѓето е навистина толку голема?

„Вампир“ отворено разговара за пиење крв и спиење во ковчег

Андреас Батори тврди дека тој е вистински вампир кој пие крв, спие во ковчег и се поврзува со душите на мртвите.

Жена решила јавно да го посрами својот вереник откако дознала колку чинел прстенот

Eдна жена се пожалила на еден форум дека нејзиниот вереник ја разочарал со премалиот дијамант.
Датум: 02 окт 2018
, Автор:

12 промени што не треба да ви е страв да ги направите оваа академска година

Ќе се соочите со секакви искуства додека сте на факултет. Тоа е навистина важен дел од вашиот живот, па очекувано е да сакате да направите и некои промени пред да го започнете ова патување.

Дрва што генерираат електрична енергија

Сите си ги замислуваме ветерниците како огромни високи направи инсталирани негде далеку...

7 нешта што можете да ги направите уште сега за да ја намалите вашата анксиозност

Без разлика кој e видот или интензитетот на вашата анксиозност, секогаш има начин да ја подобрите ситуацијата.

10 необични факти за кралското семејство што сигурно не сте ги знаеле досега

Луѓето од целиот свет ги гледаат животите на кралицата Елизабета, нејзините деца, нејзините внуци и нејзините правнуци.

Како можам да ги третирам деловите со многу сува кожа на моето бебе?

Заштититниот мевлем за оштетена кожа Eucerin Aquaphor е специјално разработен, за да обезбеди соодветна нега за сува и иритирана бебешка кожа.
Датум: 02 окт 2018
, Автор: