24 февруари 2021 | Кафе пауза

Нов пролетен тренд: Апстрактен маникир што можете да го направите дома

Без разлика дали сте љубител на точки, линии или други фигури во различни бои, сега е време да го пробате овој маникир затоа што ќе биде голем хит оваа пролет.

Тајната е во двата слога: Како да изберете совршено име за вашето домашно милениче?

Како ќе го именувате новото домашно милениче зависи од вас бидејќи нема прописи за тоа и нема регистарска канцеларија што ќе се обиде да ве натера да размислите за тоа.

Чајот од ова растение го регулира нивото на шеќер во крвта, го зајакнува имунитетот и содржи многу витамини и минерали

Копривата е богата со витамини, минерали и лековити супстанции. Ова растение е богато со калциум, фосфор, железо и силиконска киселина.

Какви состојки треба да користите за да се ослободите од лузните?

Без оглед на вашиот став за лузните, не е лошо да знаете кои состојки мора да ги содржат добрите кремови против лузни.

Полната месечина во Девица ќе влијае најмногу врз овие 3 хороскопски знаци

Овој период е идеален да се ослободите од лошите навики и од емотивниот багаж и да се соочите со некои лични предизвици.

12 фотографии што покажуваат како изгледале членовите на кралското семејство кога биле деца

Овие фотографии ќе ви откријат како растеле и како се менувале членовите на кралските семејства со текот на времето.

6 причини зошто децата врескаат и како да се справите со тоа

Постојат повеќе причини за овој гнев, а најраспространетата е што на овој начин, децата ги искажуваат своите фрустрации, чувства и емоции.

Фотографии кои ја истакнуваат мистичната убавина на растенијата

Фасцинирана од убавината на природата ноќе, една руска уметница ја истакнува мистичната убавина на растенијата на своите фотографии.

#Thrifting: Сè попопуларен моден тренд кај помладата генерација

#Thrifting или штедливоста како еден од најпопуларните начини за купување облека ја стекна својата популарност во текот на последната деценија.

За сите кафехоличари: Лате со ф`стаци

За ова вкусно лате ќе ви требаат околу 10 минути и сигурно ќе го обожавате ако сте кафехоличари и сакате да експериментирате.

Најубавата џунгла од камени кули

Карпите се претежно црвеникави и кафеави, а изгледаат особено убаво во раните зори или пред зајдисонце.

8 јадења што се вклучени во исхраната на луѓето кои живееле над 100 години

Нормално, очекуваме да слушнеме одговори што вклучуваат овошје, зеленчук или едноставно, балансирана исхрана, но има некои луѓе чии одговори може да бидат малку поконкретни, а на моменти дури и необични.