Фотографии кои ја истакнуваат мистичната убавина на растенијата

Фотографии кои ја истакнуваат мистичната убавина на растенијата

Во Лиманчик, туристички рекреативен центар што се граничи со Црното Море во Русија, фотографката Ерика Парфенова го спроведе својот проект „Неонски растенија“. Таа открива серија фотографии од цвеќиња, растенија и разни зелени текстури кои коегзистираат на планината и изгледаат како од соништата, зајакнати со меко и шарено осветлување. Фасцинирана од убавината на природата ноќе, руската уметница ја истакнува мистичната убавина на растенијата на своите фотографии.

Фотографии кои ја истакнуваат мистичната убавина на растенијата

Фотографии кои ја истакнуваат мистичната убавина на растенијата

Фотографии кои ја истакнуваат мистичната убавина на растенијата

Фотографии кои ја истакнуваат мистичната убавина на растенијата

Фотографии кои ја истакнуваат мистичната убавина на растенијата

Фотографии кои ја истакнуваат мистичната убавина на растенијата

Фотографии кои ја истакнуваат мистичната убавина на растенијата
Погледнете ги овие 10 неверојатни фотографии од океанскиот живот што учествуваа на натпреварот за „Најдобар подводен фотограф на годината“.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар