11 јуни 2018 | Кафе пауза

5 спокојни летни дестинации од кои ќе се вратите како комплетно нова личност

Понекогаш, животот станува премногу стресен, а патувањата се совршениот избор за привремено бегство од реалноста.

Ново истражување ја предизвикува теоријата за еволуција на Дарвин

Ако редовно ги следите истражувањата во областа на генетиката од минатите неколку децении, можеби сте почнале да се сомневате во Дарвиновата теорија.

3 хороскопски знаци што не поднесуваат кога нештата не се по нивно

Кога станува збор за овие 3 хороскопски знаци, тие едноставно знаат и да изгубат контрола над себе кога ќе се најдат во ваква ситуација...

Морничави фотографии направени неколку моменти пред трагедија

Што се случува откако ќе се фотографираме? Личностите на овие фотографии сигурно не мислеле дека одговорот би бил морбиден.

26 нешта што заслужувате да ги научите до вашата 26-та година

Кога ќе погледнете назад кон вашиот живот, ќе сфатите колку многу работи сте научиле...

10 традиции од британската кралска венчавка

Британските кралски венчавки следат многу традиции кои се развивале со текот на времето.

Како да се заштитите од болести за време на летните одмори?

Последното нешто што сакате да ви се случи кога сте на одмор е да се разболите.

9 знаци дека сте премногу добри кон другите

Некои луѓе со родени со навистина добро срце и не можат а да не им помагаат на другите.

Овој човек дал отказ и продал сè што има за да може да патува со својата мачка!

Тие шетаат низ Австралија со подвижен камп веќе 3 години и заедно поминале над 50.000 километри.

Морничави и нерешени мистерии што ќе ве држат будни навечер

Корисниците на споделиле некои од најчудните мистерии за кои чуле или на кои сведочеле.

Кои хороскопски знаци се најголеми шегаџии?

„Смешните“ хороскопски знаци уживаат да се шегуваат на туѓа сметка, а некои од нив се навистина горди на тоа.