17 април 2018 | Кафе пауза

Овој сингл маж ја доби титулата татко на годината откако посвои 4 деца со посебни потреби

„Сите мои деца ми носат неизмерна среќа. Кога се будам наутро и размислувам каков би ми бил животот без нив, единственото нешто што ми паѓа напамет е дека би ми бил многу празен!“

4-те хороскопски знаци што не можат да бидат лесно манипулирани

Овие хороскопски знаци се многу самоуверени, се ценат и се сакаат себеси и имаат цврсто изградени ставови што ретко кој може да ги сруши.

Кратка историја на кралските фризури, од кралицата Елизабета I до Меган Маркл

Погледнете како кралската традиционална фризура се менувала со текот на годините, од времето на кралицата Елизабета I, преку принцезите Маргарет и Ен, до Кејт и Меган.

Оваа грешка пред спиење може да ви предизвика ноќни кошмари

Решението за добар и лесен сон и ноќ без кошмари е всушност доста едноставно.

Како непријатното молчење да го свртите во своја корист?

Кога разговорот се одвива непречено, тоа е знак дека се воспоставила добра комуникација и меѓусебно разбирање на соговорниците.

5 трикови за зголемување на самодовербата кога ќе ви се појави сомнеж

Да се биде личност со непробојна самодоверба е навистина ретко, ако не и невозможно. Но кризата со самодовербата може да се појави во навистина погрешни моменти.

Што навистина се случува со телото ако пиете една чаша вино на ден?

Една девојка решила да го тестира тврдењето дека чаша вино во текот на денот е добро за вашето здравје...

Шокантни вистински приказни коишто покажуваат дека Џон Ленон бил ужасна личност

Сликата која ни е позната за Џон Ленон е човек кој сака мир, кој може да замисли само иднина без сопственост, алчност, глад и војна.

8 продукти кои се покорисни за женското здравје од суперхраната

Дали и „обичните“ прехранбени производи како лукот, доматите и кокосот се добри за женското здравје?

Две мистериозни книги ја предвиделе катастрофата на бродот Титаник

Две дела, две фиктивни приказни, низа бизарности и премногу коинциденции поврзани со една од најголемите трагедии на сите времиња.

13 чудни настани кои се случуваат само во Финска

13 настани поради кои животот во Финска никогаш не е здодевен.
12