30 август 2018 | Кафе пауза

Сексуална астролошка компатибилност: Бик и Скорпија

Овие двајца во комбинација можат да создадат моќ, пари и фамилија. Еден мал флерт помеѓу нив може да доведе до сериозна врска, па дури и до брак.
Датум: 30 авг 2018
, Автор:

Топли илустрации што ни покажуваат точно каков е животот со куче

Овие приказни се инспирирани од настани или искуства, од живеење со најдобриот пријател, од позитивните и негативните моменти, како и од вистинската убавина на несебичното пријателство.

8 знаци дека полека, но сигурно станувате зависни од кафе

Ако и самото размислување да се откажете од кафе ви предизвикува нервоза и благ напад на паника, тоа е знак дека веќе сте развиле зависност.

Неверојатен систем за транспорт што се движи врз сообраќајот

Најголемиот проблем во сите големи градови е сообраќајниот метеж.

ТВ серија: Манифест (Manifest)

Тие тргнуваат со авион од Јамајка во 2013, но слетуваат во Њујорк во 2018 година

12 видови „паметна“ облека што ќе ја заменат обичната

Не само што облеката треба да биде удобна, таа треба да биде и функционална.

16 видови модерни вештерки кои прават магии околу вас

Светот на паганството, неопаганството, Вика и многу други е широк, а вештерките од секоја група се различни и уникатни.

5-те најспонтани хороскопски знаци кои би се согласиле на речиси сè

Спонтаноста е навистина добра особина, но сè додека има граница.

Татко секој ден го испраќа синот на училиште во нов костим

Родителите нè воспитуваат, хранат, облекуваат и без сомнение, нè засрамуваат.

6 правила на кралското семејство што биле променети од принцезата Дијана

Како дел од аристократско семејство, Дијана Спенсер беше совршена принцеза.

Неверојатна љубовна приказна: По 50 години разделеност, тие повторно се пронашле и стапиле во брак

Џенис Руд и Вилсон Прентис прв пат се запознале во 1962-ра година во кафетерија во Лос Анџелес.
12