Топли илустрации што ни покажуваат точно каков е животот со куче

Топли илустрации што ни покажуваат точно каков е животот со куче

Јаојао Ма Ван Ас во моментов живее во Лос Анџелес и работи како илустратор за многу познати брендови, како Дизни, Браќата Ворнер, Рик и Морти и уште многу други. Но, тоа по што сите ја препознаваат во овој момент е нејзиниот личен проект – серија топли илустрации за една девојка и за нејзиното куче.


„Моите идеи доаѓаат од различни места, но најчесто најголемата инспирација ми е моето куче Паркер“, вели таа. „Го посвоивме пред скоро четири години и од тогаш, тоа е центарот на мојот свет.“

Погледнете ја во продолжение нејзината прекрасна работа. Овие приказни се инспирирани од настани или искуства, од живеење со најдобриот пријател, од позитивните и негативните моменти, како и од вистинската убавина на несебичното пријателство.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар