12 видови „паметна“ облека што ќе ја заменат обичната

12 видови „паметна“ облека што ќе ја заменат обичната

Не само што облеката треба да биде удобна, таа треба да биде и функционална. Поради ова дизајнерите секогаш додаваат по нешто на парчињата облека. Па, погледнете ги овие парчиња паметна облека кои веднаш ќе посакате да ги имате.

1. Градник-паричник

12 видови „паметна“ облека што ќе ја заменат обичната

Овој мал паричник е одличен за патувања. Дури и ако го загубите куферот или чантата, одредена сума пари ќе остане кај вас.

2. Паметни копчиња

12 видови „паметна“ облека што ќе ја заменат обичната

Со овие елегантни копчиња можете да ја регулирате длабочината на вашето деколте на блузи или фустани. Исто така копчињата го спречуваат паѓањето на облеката од рамената.

3. Зголемувач на панталони

12 видови „паметна“ облека што ќе ја заменат обичната

Ова е одлично решение за панталоните кои ви стојат добро, но не ви се точни на половината. Малото парче материјал со иста боја ќе биде невидливо, а ќе направи да се чувствувате навистина удобно во омилените панталони.

4. Зголемувач на градник

12 видови „паметна“ облека што ќе ја заменат обичната

Ако корпите на градникот ви се точни но самиот градник тесен, она што ви е потребно е зголемувачот на градник. Со него можете да ја регулирате големината и да добиете повеќе простор за дишење.

5. Стегач со тајна

12 видови „паметна“ облека што ќе ја заменат обичната

Кога џогирате или вежбате сигурно не сакате да носите премногу работи со вас. Затоа овој стегач за зглобови е одличен изум. Во него можете да носите пари или клуч од дома.

6. Еластичен стегач за нозе

12 видови „паметна“ облека што ќе ја заменат обичната

Изгледа дека горниот дел од чорапите не е само за декорација. Овој стегач е одличен за жените кои сакаат да носат фустан и здолништа, но страдаат од триење на нозете.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар