07 мај 2018 | Кафе пауза

Што се тоа демисексуалци и дали вие сте едни од нив?

Демисексуалноста е состојба во која една личност одбива да почувствува сексуална привлечност кон друга личност, пред да се поврзе со неа на длабоко, емоционално ниво. Се пронаоѓате во овој опис?

Надреалните светови на талентиран ирански дигитален артист

Дали некогаш сте го виделе хоризонтот над вас, месечината заврзана на јаже или човек што оди над дрвја?

Како да се откажете од пушењето цигари со помош на медитација?

Во продолжение прочитајте ги трите начини, како медитацијата може да ви помогне во борбата против откажување од оваа лоша зависност...

Без грижа на совест: Текилата е добра за вашите коски!

Секако, доколку ја консумирате во разумна количина.

12 неверојатни мистериозни нешта пронајдени на Земјата

Овие откритија им предизвикуваат главоболка дури и на најпосветените научници.

Дали пластичните даски за сечење се похигиенски од дрвените?

Кога купувате даска, внимавајте да е изработена од што поцврст материјал, за да се избегне создавањето вдлабнатини кои собираат нечистотии.

Правила за свадбената церемонија на принцот Хари и Меган: Нема телефони, подароци и мечеви

Заедно со поканите, гостите на принцот Хари и Меган Маркл добиле инструкции за однесување напишани на 7 страници.

Сакате да се охрабрите? Престанете да ги правите овие 5 нешта!

Не дозволувајте грешките од минатото да ви влијаат на одлуките за иднината.

Каква боја ви е аурата според вашиот хороскопски знак?

Бојата на вашата аура кажува многу за личноста којашто сте.

7 тајни за мажите и љубовта што жените не ги знаат

Многу жени веруваат дека кога станува збор за состанување, мажите ги држат сите карти.

Илустрации за проблемите во модерното општество што ќе ве замислат

Давид Бонази е илустратор од Болоња, Италија...
12