18 август 2020 | Кафе пауза

6 вежби за подобрување на сексот и на сексуалниот живот

Иако сексот може да се смета како вежба, експертите се согласуваат дека не е најефикасен за намалување на килограмите и за согорување на маснотиите.

20-те најдобри фотографии на птици за 2020 година

Натпреварот е дело добротворната организација „Birds on the Brink“, чија цел е поддршка на проекти за зачувување на птиците.

Кога животот ќе стане тежок и ќе се разочарате од одредени луѓе, сетете се на овие зборови

Разочарувањата, предавствата и ударите се составен дел од животот и не можат да се избегнат. Сепак, можете да изберете како ќе реагирате на ситуациите што ви се случуваат.

Строг кралски протокол: 15 правила што мора да ги почитуваат децата на британското кралско семејство

Познато е дека британското кралско семејство има строги кралски правила што мора да ги почитуваат сите членови на семејството, дури и најмалите.

Алкохол и тетоважи: Како жителите на еден дом за стари лица во Тексас го поминаа карантинот?

Додека повеќето од нас го поминуваа карантинот со филмови и готвење, жителите на еден дом за стари лица во Тексас уживаа во забава со алкохол и испробување на привремени тетоважи.

4 фризури што можe да ви предизвикаат главоболка

Главоболката може да биде предизвикана од различни причини, но и начинот на кој ќе одлучите да ја носите косата може да биде главен фактор што предизвикува главоболка.

Вкусни и брзи: Колачиња со чоколадо, таан и турско кафе

Ако сте љубители на турското кафе, овој рецепт сигурно ќе ви се допадне. Кога ќе го комбинирате турското кафе со таан и чоколадо ќе добиете одличен вкус!

Дали ова се најфотогеничните колачи што сте ги виделе досега?

Храната никогаш не треба да биде сервирана само за чувството на вкус, туку треба да јадеме почесто и со очите.