Дали ова се најфотогеничните колачи што сте ги виделе досега?

Храната никогаш не треба да биде сервирана само за чувството на вкус, туку треба да јадеме почесто и со очите. Така и една продавница за колачи во Хрватска може да се гордее со изгледот на нивните колачи. Интересните форми на десертите во ова место создаваат вистинска возбуда помеѓу клиентите, а веќе се многу познати и на социјалните мрежи.

Оваа продавница е прекрасно украсена, а неодоливите колачи ќе бидат причина повторно да се вратите таму. Сите колачи се направени од природни состојки и бои.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de ✪ ♫ ☒ ☾ ⇨ (@_karla_x_) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Korana Marovic (@korana_marovic) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Anja (@anjakeretic) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Alma Matusic (@almamatusic) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de • Yum Pastry Shop • (@yumpastryshop) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Enia (@enia_92) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Love Sibenik (@lovesibenik) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Grammable Croatia (@grammablecroatia) el

Погледнете ги овие колачиња инспирирани од „Војна на Ѕвездите“.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар