Алкохол и тетоважи: Како жителите на еден дом за стари лица во Тексас го поминаа карантинот?

Алкохол и тетоважи: Како жителите на еден дом за стари лица во Тексас го поминаа карантинот?

Додека повеќето од нас го поминуваа карантинот со филмови и готвење, жителите на еден дом за стари лица во Тексас уживаа во забава со алкохол и испробување на привремени тетоважи.

Алкохол и тетоважи: Како жителите на еден дом за стари лица во Тексас го поминаа карантинот?

Пензионерите знаат дека се изложени на голем ризик да заболат од коронавирус, па за да се заштитат морале да седат постојано во домот. Им било многу здодевно, па вработените решиле да ги измешаат работите и да им понудат една поинаква забава.

На фотографиите можете да видите многу алкохоло и многу пензионери кои ги покажуваат своите привремени тетоважи. Тие велеле дека карантинот ги натерал да бидат луди, но сега уживаат во неколку пијачки и интересно тетоважи.

Во трпезаријата на домот каде што им ги ставале тетоважите, пензионерите можеле да останат 10 минути пред да се вратат во својата собата. Чекале ред пред да влезат, а потоа персоналот ги дезинфицирал сите маси и столчиња за да обезбеди чисто место за следните пензионери.

Можеби ќе сакате да ја запознаете оваа бабичка која ја направила својата прва тетоважа на 103 години.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар