Запознајте ја оваа бабичка која ја направила својата прва тетоважа на 103 години

Запознајте ја оваа бабичка која ја направила својата прва тетоважа на 103 години

Дороти Полак е 103-годишна бабичка која после излегувањето од изолација во старечки дом ја направила својата прва тетоважа. Таа на 16 јуни го прославила својот роденден, а ова било нејзиното изненадување.

 Запознајте ја оваа бабичка која ја направила својата прва тетоважа на 103 години

Пред неколку години нејзиниот внук сакал таа да се тетовира, но таа не прифатала. Одеднаш, репила да го направи тоа, а за тетоважа одбрала жаби, бидејќи биле нејзините омилени животни. Татуистот вели дека таа била многу возбудена, а за него тоа било неверојатно искуство, бидејќи таа била неговиот најстар клиент.

Медицинските сестри од старечкиот дом велат дека поради изолацијата, Дороти била многу депресивна, па ова било нешто што многу ја направило среќна.

 Запознајте ја оваа бабичка која ја направила својата прва тетоважа на 103 години

Запознајте ја оваа бабичка која ја направила својата прва тетоважа на 103 години

 Запознајте ја оваа бабичка која ја направила својата прва тетоважа на 103 години

 Запознајте ја оваа бабичка која ја направила својата прва тетоважа на 103 години

Прочитајте и за ова 7-годишно девојче кое започнало свој бизнис со стари шишиња што ги собира секојдневно.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар