Летен тренд кој го обожаваме: Кошули врзани во јазол

Задолжителното парче облека кое сите ние го имаме во гардероберот сега можеме да го носиме на малку поразличен начин.

Совети, предлози и идеи за слоевито зимско облекување со стил

Слоевитото облекување е најмудрата препорака за ладните денови.

4 неверојатно слатки фустани кои можете да ги направите од кошулите на вашето момче

Со помош на овие фустани вие ќе ја истакнете вашата фигура без притоа да ги уништите неговите кошули со сечење или шиење.

Машката и женската колекција на „Springfield“ за есен 2013

Познатиот моден бренд за млади луѓе „Springfield“ изработи одлична колекција наменета за есенскиот период од годината.

Колекцијата есен/зима 2013 на „Terranova“

Италијанскиот бренд „Terranova“, ја претстави својата колекција есен/зима за оваа година.

Интересни комбинации со тексасни кошули

Тексасните кошули лесно можат да се комбинираат со фармерки, кратки пантолончиња, здолништа, да се вметнат во лежерен или повпечатлив изглед и секако, се носат во повеќе годишни времиња.
Датум: 04 окт 2013
, Автор:

Тренди комбинации со бели маички и кошули

Едноставноста значи елеганција. Белите кошули, блузи и маички, лесно може да ги комбинирате со различни парчиња облека и за различни пригоди...
Датум: 03 јул 2013
, Автор:

Здиплете ги вашите алишта за помалку од 2 секунди

На сите кои имаат проблем со справувањето со својата облека, овој туторијал ќе им дојде одлично.

Ретро дезен со точки

Застапен е во секакви бои и парчиња облека како фустани, кошули и здолништа. Без разлика на начинот на кој ќе го внесете во некоја комбинација, точкестиот дезен ќе го разигра вашиот изглед.
Датум: 28 мај 2013
, Автор:

Кошули кои ќе се носат оваа пролет

Секоја жена, во својот орман треба да има неколку добри кошули, бидејќи ова парче гардероба е одлично за комбинирање, а оваа пролет тие и тоа како се во тренд.
Датум: 21 мар 2013
, Автор:

Пробајте го новиот смел тренд: Проѕирни блузи

Во колекциите на светски познатите дизајнери се појави еден нов тренд, кој е совршен за дами кои сакаат да експериментираат и да привлекуваат погледи, но и за оние кои трагаат по женствен изглед.
Датум: 28 јан 2013
, Автор:

Одберете облека според формата на вашето тело

Одберете облека која ќе ги истакне позитивните страни на вашето тело...
12