Пробајте го новиот смел тренд: Проѕирни блузи

Пробајте го новиот смел тренд: Проѕирни блузи

Во колекциите на светски познатите дизајнери се појави еден нов тренд, кој е совршен за дами кои сакаат да експериментираат и да привлекуваат погледи, но и за оние кои трагаат по женствен изглед.

Пробајте го новиот смел тренд: Проѕирни блузи

Откако се појавија на модните писти, овие тенки блузи, кошули и маици, веднаш се префрлија на градските улици низ светот, а и во орманите на многу познати ѕвезди и трендсетерки како Сара Џесика Паркер, Гвен Стефани, Џесика Алба и многу други.

Пробајте го новиот смел тренд: Проѕирни блузиПробајте го новиот смел тренд: Проѕирни блузи

Доколку ви се чини дека ваквиот стил е преголем предизвик за вас или ако се плашите дека можеби ќе откриете повеќе отколку што сакате, можете да одберете модел со помалку проѕирен материјал или под блузата да облечете маица на прерамки во истата нијанса.

Пробајте го новиот смел тренд: Проѕирни блузиПробајте го новиот смел тренд: Проѕирни блузи

Ваквите парчиња најдобро одат со фармерки и високи потпетици и благодарение на нив можете брзо и лесно да создадете ефектен и оригинален, а истовремено класичен и женствен изглед. Сепак не дозволувајте ова да ве ограничува и слободно експериментирајте и комбинирајте со секаков вид трендови, како што се графичките дезени и кожните парчиња облека.

Пробајте го новиот смел тренд: Проѕирни блузиПробајте го новиот смел тренд: Проѕирни блузиПробајте го новиот смел тренд: Проѕирни блузиПробајте го новиот смел тренд: Проѕирни блузиПробајте го новиот смел тренд: Проѕирни блузиПробајте го новиот смел тренд: Проѕирни блузи


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Forca Reply

    podobro da setaat goli nego da se ,,macat” so ovie bluzi da gi nosat, a i na nas maskite toa voopsto nema da ni smeta hahahah 😀

Остави коментар