22 фотографии од животни што се доказ дека креативноста на природата не познава граници

Мајката природа може да создаде уникатни работи и не треба многу за некоја мачка да има очи во различни бои или интересно крзно.

Модерни летни варијанти на кошули на преклоп

Ако не можете да се замислите себеси во поопуштена варијанта и претпочитате да носите кошули во текот на летото, кошулите на преклоп се идеално решение за вас.

Грчки колач: Чоколадни коцки со ф’стаци

Погледнете го овој рецепт како да подготвите вкусен колач со кој ќе го израдувате целото семејство.