22 октомври 2013 | Кафе пауза

5 одлични трикови за справување со прашината во домот

За чистењето да ви биде поефикасно и за домот подолго да ви останува чист по „генералката“, почнете да ги применувате следниве 5 едноставни трикови, кои многу помагаат.

На младите во Јапонија не им треба ни љубов ни секс

Младите луѓе во Јапонија не се заинтересирани за забавување, не сакаат да најдат љубовен партнер, не сакаат да се заљубат и не се заинтересирани за повремен секс.

Крцкави печени компири со фета

Крцкав компир како прилог за вашиот ручек...

Шокантни факти за човечкото тело

Сте знаеле ли дека срцето на жените чука побрзо од срцето на мажите?

Природни препарати за лечење на синусите

Постојат многу билки и плодови кои можат да ви помогнат да го намалите воспалението и кои истовремено го намалуваат ризикот од повторно појавување на овие состојби.

Колекцијата есен/зима 2013 на „Terranova“

Италијанскиот бренд „Terranova“, ја претстави својата колекција есен/зима за оваа година.

Како вашиот глас влијае врз луѓето околу вас?

Звукот на вашиот глас, вклучувајќи ја и неговата висина, акцент и модулација има најразлични суптилни ефекти врз начинот на кој другите луѓе ве доживуваат.

Самодовербата е новото секси

Малиот црн фустан, високите потпетици и убавата шминка можеби делуваат секси, но она што навистина ве прави да се чувствувате така нема боја, ниту форма, не може да се допре, туку само да се почувствува...

Неверојатни фотографии со автомобили кои ќе ви ја разбудат фантазијата

Одлична колекција на фотографии со дел од најпознатите брендови на автомобили ширум светот.

Креативни идеи за ваш личен работен простор во вашиот двор

Интересни дизајни кои со сигурност ќе го привлечат вашето внимание.