Масичка и кафез за птици споени во елегантен дизајн

Парижанецот Грегоар де Лафоре е креатор на ова иновативно дизајнерско решение наречено „Cage Archibird“.
Датум: 03 јул 2013
, Автор:

Летна салата со домати, пченка и рукола

Освежително и необично, а истовремено и нискокалорично гурманско искуство
Датум: 03 јул 2013
, Автор:

Книга: „Девојката која ја бркаше месечината“ – Сара Адисон Ален

Емили Бенедикт доаѓа во Мулаби со цел да ги разреши мистериите поврзани со животот на мајка си. Но загатките нема лесно да ги реши во овој чуден и маѓепсан град...
Датум: 03 јул 2013
, Автор:

Добрите страни на лубеницата

Загризот на сочно парче лубеница додека сокот полека се растекува по лицето е една од првите асоцијации на летото. Покрај тоа, ова вкусно овошје носи и бројни бенефити за здравјето.

Прекрасни места кои се сметаат за светско наследство

Овие места се сметаат за светско наследство и денеска преставуваат прекрасни дестинации за авантуристи.

Видео водич: Како најлесно да врзете лептир-машна?

Занимливо во ова видео е тоа што самата машна ве подучува како да го изведете тоа, без притоа да се вмешува човекот во покажувањето.

Тренди комбинации со бели маички и кошули

Едноставноста значи елеганција. Белите кошули, блузи и маички, лесно може да ги комбинирате со различни парчиња облека и за различни пригоди...
Датум: 03 јул 2013
, Автор:

Неверојатни подвизи направени од луѓе

Во ова неколкуминутно видео, ќе се уверите дека човекот е неверојатно и талентирано суштество.

Како да ја подобрите вашата меморија?

Меморијата е нешто многу моќно. Погледнете ги наредниве 7 начини со кои можете брзо и лесно да ја подобрите...

Талентирано куче танцува на песна од Еминем

Интересно видео со куче кое ќе ве насмее до солзи...