Масичка и кафез за птици споени во елегантен дизајн

Парижанецот Грегоар де Лафоре е креатор на ова иновативно дизајнерско решение наречено „Cage Archibird“. Иако делува како многу невообичаена комбинација, мора да признаеме дека идејата е креативна, а решението многу елегантно изведено.Масичка и кафез за птици споени во елегантен дизајнКафезот е интегриран во самата маса која е изработена од дабово дрво, додека отворите низ неа продолжуваат во стаклени куполи кои даваат чувство како да ги набљудувате птиците во музеј. Гранките се челични и им овозможуваат на птиците да скокаат низ целиот кафез, над и под нивото на површината на масата.Масичка и кафез за птици споени во елегантен дизајнМасата има двојна функција – погодна е на неа да го испиете вашето кафе, додека истовремено можете да уживате во птичјите потскокнувања.

Внатрешниот дизајнер објаснува: „Идејата беше да создадам кафез кој ќе ги скрши конвенционалните правила, птицата е поставена како во театар. Чистите материјали даваат одлична перспектива на природата“.

Масичка и кафез за птици споени во елегантен дизајн Масичка и кафез за птици споени во елегантен дизајн Масичка и кафез за птици споени во елегантен дизајнБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар