Колекцијата есен/зима 2013 на „Terranova“

Италијанскиот бренд „Terranova“, ја претстави својата колекција есен/зима за оваа година. Во колекцијата можат да се најдат карирани кошули, џемпери со принтови, јакни, чизмички и многу други парчиња карактеристични за овој студен период од годината.

Колекцијата есен/зима 2013 на „Terranova“

Брендот досега има отворено 567 продавници во 33 земји низ светот. Во продавниците се вработени повеќе од 6.000 лица.

Колекцијата есен/зима 2013 на „Terranova“ Колекцијата есен/зима 2013 на „Terranova“ Колекцијата есен/зима 2013 на „Terranova“ Колекцијата есен/зима 2013 на „Terranova“ Колекцијата есен/зима 2013 на „Terranova“ Колекцијата есен/зима 2013 на „Terranova“ Колекцијата есен/зима 2013 на „Terranova“ Колекцијата есен/зима 2013 на „Terranova“ Колекцијата есен/зима 2013 на „Terranova“

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар