Летен тренд кој го обожаваме: Кошули врзани во јазол

Летен тренд кој го обожаваме: Кошули врзани во јазол

Лесните кошули ги носиме секое лето, понекогаш во кратка верзија, а понекогаш како туника. Ова лето, ви предлагаме да испробате нешто малку поразлично и да ја заврзeте кошулата или блузата во јазол.

0-leten-trend-koj-go-obozhavame-koshula-vrzan-vo-jazol-www.kafepauza.mk_

Можете да ја носите во комбинација со шорцеви, фармерки, со здолништа до колена, па дури и со мини здолништа. Одлично ќе изгледа во комбинација со панталони или здолништа од лен, особено ако сте на море.

5-leten-trend-koj-go-obozhavame-koshula-vrzan-vo-jazol-www.kafepauza.mk_

Не плашете се да ја откопчате и да го покажете деколтето. Во тој случај накитот кој го носите околу вратот ќе може да дојде до израз.

14--leten-trend-koj-go-obozhavame-koshula-vrzan-vo-jazol-www.kafepauza.mk_15--leten-trend-koj-go-obozhavame-koshula-vrzan-vo-jazol-www.kafepauza.mk_

Со така врзаната кошула можете да одите на плажа, но одлична е и за вечерно излегување. Ние ви предлагаме да ја носите во комбинација со панталони со висок струк и рамни сандали. Секако, задолжителен детаљ е големата плетена чанта.

6-leten-trend-koj-go-obozhavame-koshula-vrzan-vo-jazol-www.kafepauza.mk_12-leten-trend-koj-go-obozhavame-koshula-vrzan-vo-jazol-www.kafepauza.mk_

На следната страница погледнете повеќе фотографии од различно искомбинирани кошули во јазол.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар