Без грижа на совест: Текилата е добра за вашите коски!

Секако, доколку ја консумирате во разумна количина.

Како да ги зајакнете вашите коски без млечни производи?

Постојат многу начини да ги зајакнете вашите коски без млеко и млечни производи, а ова се 5-те најдобри.

Остеопороза – што сѐ можете да направите за да ја спречите?

Коските се еден од најважните органи во човечкиот организам и потребна им е посебна нега, за да останат здрави и долговечни.

3 причини зошто веднаш треба да се напиете чаша вино

По вечерата, наместо чаша вода, направете исклучок за кој телото ќе ви биде благодарно.
Датум: 14 фев 2016

Како да ги отстраните деформираните израстоци на стапалата?

Најмногу настануваат од неудобни чевли и затоа не е чудно што се јавуваат кај над 80% од жените и тоа во четвртата декада од животот.
Датум: 11 мар 2015
, Автор:

Магнезиум: Зошто токму вам ви е многу потребен?

Магнезиумот е можеби еден од најпотценетите минерали. Голем број доктори, нутриционисти и истражувачи веруваат дека тој е можеби најважната хранлива материја за човекот која постои.

Благотворна облога за лекување на болката во коските и зглобовите

Рецептот е многу едноставен, а состојките веројатно веќе ги имате дома. Болките би требало да исчезнат многу брзо, а облогата треба да се подготви и стави навечер пред спиење.
Датум: 18 сеп 2014
, Автор:

Зошто е добро да се јаде кисела зелка?

Богатството од калиум, железо, магнезиум, сулфур и бакар, ја прави киселата зелка многу корисна за нашето здравје.

5 здравствени придобивки од зелениот чај

Покрај фактот што е вкусен и евтин пијалак без калории, тој содржи уникатни природни состојки што ни обезбедуваат многу здравствени придобивки.
Датум: 25 сеп 2013
, Автор:

Коски и черепи за послатко утринско кафенце

Шеќерчиња кои експресно ќе ве расонат. :)
Датум: 25 јун 2013
, Автор:

Колку стари биле најстарите диносауруси?

Прочитајте колкав бил животниот век на античките диносауруси.
12