13 јануари 2015 | Кафе пауза

5 стилски правила за жените со облини

Веќе некое време светот на најпосакуваните и најпривлечните им припаѓа на жените со облини. Пример за тоа се Скарлет Јохансон, Блејк Лајвли, Ева Менденс и Моника Белучи...

ТВ серија: Куќа од карти (House of Cards)

Гледајте ги сите 26 епизоди наеднаш за да ги мразите уште повеќе...
Датум: 13 јан 2015
, Автор:

Најчести грешки што ги правиме додека ја пегламе косата

Ако се одлучите сами да ја исправувате косата, може да ѝ нанесете поголема штета. Ова се грешките кои треба да ги избегнувате за вашата коса и понатаму да биде убава и здрава.
Датум: 13 јан 2015
, Автор:

Магнезиум: Зошто токму вам ви е многу потребен?

Магнезиумот е можеби еден од најпотценетите минерали. Голем број доктори, нутриционисти и истражувачи веруваат дека тој е можеби најважната хранлива материја за човекот која постои.

Креативни употреби на старите светилки

Започнувајќи од вазни и садови за бонбони, па сè до најразлични декорации, светилките имаат огромна функција во естетските проекти.

Кога ќе го изгаси светлото, собите на оваа артистка се трансформираат во магичен свет

„Мојата цел е да создадам атмосфера од соништата, уникатни простори кои ќе им дадат на собите идентитет и душа, каде што одмарањето и живеењето едноставно станува доживување“, вели таа.

Која е најчестата причина за несогласувања помеѓу партнерите?

Заедничкиот живот покрај прекрасните моменти, со себе носи и проблеми кои најчесто се поврзани со незначителни ситници...

Надворешни пијана воведуваат среќа во животот на случајните минувачи ширум светот

Овие музички инструменти започнале да се појавуваат на плоштадите, во парковите, на автобуските и железничките станици, на мостовите и на други најразлични јавни места. Погледнете...

Откријте колку калории на ден му се доволни на вашето тело

Со помош на Харис-Бенедиктовата формула можете многу лесно да го пресметате тоа...

8 трикови за поголемо уживање на Јутјуб

Сигурно има нешто што ве нервира на Јутјуб и би сакале да го смените. За среќа, веќе постојат решенија за тоа.

Дали сте жртва на системот? Неколку цитати кои укажуваат на тоа

Заедницата треба да биде добро организирана и не некој да ѝ наредува на индивидуата што да прави. Но, дали луѓето навистина можат да владеат со себе?
Датум: 13 јан 2015

13 работи со кои е крајно време да се збогувате

Дали сте забележале како понекогаш се нервирате за некои работи кои подоцна ви делуваат неверојатно смешни?
12