Креативни употреби на старите светилки

Кога вашата светилка ќе престане да работи, не мора веднаш да ја фрлите. Доволни ви се само малку креативност и труд и оваа светилка ќе добие втора шанса за живот. Постојат најразлични начини на кој можете да го претворите овој предмет во нешто корисно. Започнувајќи од вазни и садови за бонбони, па сè до најразлични декорации, светилките имаат огромна функција во естетските проекти.

Креативни употреби на старите светилки

Декоративни балони на воздух


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар