Неодоливи и хумористични фотографии со кученца

Серена Ходсон е наградувана фотографка која живее во Брисбејн, Австралија заедно со нејзините три прекрасни кученца: Роко, Ралф и Симон. Инспирирана од секојдневните ситуации кои ѝ се случувале благодарение на веселиот дух и итрината на нејзините миленичиња, таа започнала да ги овековечува интересните моменти. Спојот од талентот на Серена заедно со смешните пози на кученцата се одличен рецепт за феноменални фотографии. А што е најдобро, љубовта се чувствува низ буквално секоја од нив.

Неодоливи и хумористични фотографии со кученцаНеодоливи и хумористични фотографии со кученцаНеодоливи и хумористични фотографии со кученцаНеодоливи и хумористични фотографии со кученцаНеодоливи и хумористични фотографии со кученцаНеодоливи и хумористични фотографии со кученцаНеодоливи и хумористични фотографии со кученцаНеодоливи и хумористични фотографии со кученцаНеодоливи и хумористични фотографии со кученцаНеодоливи и хумористични фотографии со кученцаНеодоливи и хумористични фотографии со кученцаНеодоливи и хумористични фотографии со кученцаНеодоливи и хумористични фотографии со кученца


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Од кога паметам вљубена сум во играта на зборовите и за мене нема поинтимен момент од оној кога сум сама со мислите пред празен лист хартија. Го ценам друштвото на убава книга, квалитетна музика и шолја турско кафе. Сакам стари предмети и ретро фотографии, особено оние кои со себе носат приказна. Дипломиран економист кој студиите ги преживеа благодарение на зависноста од чоколадо.

Поврзани содржини

Остави коментар