здраво | Кафе пауза - Part 2

Вкусни и здрави чоколадни мафини без шеќер и брашно

Нема да ви одземат многу време, а ќе добиете здрава и вкусна ужина за секој дел од денот.

Кафе од цикорија: Здрав пијалак кој ќе го разведри и најсивиот ден

Доколку не го сакате обичното кафе, а сакате да се напиете пијалак кој ќе ви послужи како дополнителен извор на енергија, тогаш пробајте го кафето од цикорија.

Најголемите разлики помеѓу здравите и нездравите љубовни врски

Доколку се пронаоѓате во следниве негативни ситуации, тогаш можеби е време да размислите за вашиот однос со партнерот.

Здрав рецепт за зимница без конзерванси

Наједноставниот и најпрактичен начин да се задржат витамините од свежиот зеленчук до следната пролет, со помош на природни конзерванси кои се добри за вашето здравје...

9 зборови и реченици кои сите треба почесто да ги кажуваме

Велат дека ништо не може да нè повреди како зборовите што ги кажуваат и работите кои ги прават луѓето кои ни се најблиски. Но, што е со она кое не го прават и не го кажуваат?

Здрави и вкусни колачиња од само две состојки

Одлични за здрав појадок или ужина!

Направете здрав и вкусен намаз од јаболка и цимет

Овој намаз е многу лесен за подготовка и е многу здрав поради тоа што нема додадени шеќери.

Здрава супа која помага во слабеењето

Зеленчуковата супа е силен сојузник во борбата со наталожените килограми.

Посни бомбици од суво овошје и јаткасти плодови

Овие бомбици изгледаат толку украсно што ќе посакате да ги закачите на новогодишната елка, но што е уште поважно – тие се и многу здрави и вкусни...
Датум: 07 дек 2014
, Автор:

Брзи, лесни и здрави чоколадни банани

Десерт богат со протеини, јаглени хидрати и здрави масти

Брз и здрав оброк со јајца, одличен за летните горештини

Ви се јаде нешто вкусно, здраво, нешто што се подготвува брзо, а добро се согласува со вашата диета пред летниот одмор?