Здрава супа која помага во слабеењето

Здрава супа која помага во слабеењето

Зеленчуковата супа е силен сојузник во борбата со наталожените килограми

Pumpkin Soup

Потребни состојки:
 • 1 компир
 • 3 моркови
 • 1 стапче целер
 • 1 црвен кромид
 • 1 чешне мелен лук
 • 1 прстофат сол
 • 1/2 лажичка бибер
 • малку црвен пипер
 • 1 ловоров лист
 • 400 грама пастеризирани домати
 • 400 грама сварен грашок
 • 1 рака спанаќ
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки освен спанаќот во сад на оган и оставете ги да се варат. Кога варењето ќе биде при крај додајте го и спанаќот и оставете уште малку да се вари. При сервирањето додајте по една лажица маслиново масло во секоја чинија.

Совет: Ако сакате кремаста супа, извадете малку од водата и остатокот изблендирајте го. Потоа, зависно од посакуваната густина, измешајте ја блендираната смеса со претходно одвоената супена вода.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар