Рачно изработен накит од цвеќиња замрзнати во времето

Рачно изработен накит од цвеќиња замрзнати во времето

Често сретнуваме природни декорации во накитот и модата, но постои нешто посебно во поседувањето вистински цвеќиња во вашите модни додатоци. Сара Смит, артистка од Орегон, рачно изработува прекрасни алки и обетки од вистински пердуви, цвеќиња, школки и слични убавини на природата така што ги обвиткува во смола. Таа вели дека за едно парче накит ѝ е потребно околу 2 до 3 недели за целосно да го изработи. Погледнете колку прекрасно изгледаат нејзините дела…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар